Електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок
Код ІаДК: 7212
Термін навчання: 2 роки 10 місяців
Ліцензійний обсяг прийому: 30
Вступні випробування: співбесіда
Що отримує випускник: Диплом кваліфікованого робітника; Свідоцтво про здобуття повної заг. сер. освіти
Форма навчання: денна
Гуртожиток: надається іногороднім
Електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок
Eлектромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування затребувана професія на ринку праці. З кожним роком в Україні збільшується кількість сонячних електростанцій і постає питання в потребі робітників, які здійснюватимуть монтаж, налагодження та обслуговування наведених електростанцій. Професія електромонтера має висковий потенціал, адже з високим попитом не лише не складно знайти роботу, а й є можливість розпочати власну справу.
Хто такий електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування? Це робітник, який обслуговує силові й освітлювальні установки, здійснює перевірку, розбирання і складання схем керування електроустаткуванням, підключення до електросистеми цеху нового обладнання, його перевірку, регулярний нагляд за його роботою.
Завдання та обов’язки. Виконує окремі нескладні роботи з ремонту та обслуговування електроустаткування під керівництвом електромонтера вищої кваліфікації. Монтує і ремонтує розподільні коробки клемників, запобіжних щитків та освітлювальної арматури. Очищає і продуває стисненим повітрям електроустаткування з частковим розбиранням, промиванням і протиранням деталей. Чистить контакти і контактні поверхні. Здійснює оброблення, зрощування, ізолювання і паяння проводів напругою до 1000 В.
Прокладає встановлювальні проводи і кабелі. Обслуговує і ремонтує сонячні і вітрові енергоустановки потужністю до 50 кВт. Виконує прості слюсарні, монтажні і теслярські роботи під час ремонту електроустаткування. Вмикає і вимикає електроустаткування і виконує прості вимірювання. Працює пневмо- та електроінструментом. Виконує такелажні роботи із застосуванням простих вантажних засобів і кранів, якими керують з підлоги. Перевіряє і вимірює мегомметром опір ізоляції розподільної мережі статорів та роторів електродвигунів, обмоток трансформаторів, уводів і виводів кабелів.
Повинен знати: будову і принцип роботи електродвигунів, генераторів, трансформаторів, комутаційної та пускорегулювальної апаратури, акумуляторів і електроприладів; основні види електротехнічних матеріалів; їх властивості і призначення, правила і способи монтування і ремонту електроустаткування в обсязі виконуваної роботи; назву, призначення і правила користування робочим та контрольно-вимірювальним інструментом і основні знання про виробництво та організацію робочого місця; прийоми і способи заміни, зрощування і паяння проводів низької напруги; правила надання першої допомоги в разі ураження електричним струмом; правила охорони праці під час обслуговування електроустановок в обсязі кваліфікаційної групи II; прийоми і послідовність виконання такелажних робіт.