Червоноградський професійний гірничо-будівельний ліцей

Адреса

вул. В. Стуса, 15, м. Червоноград, Львівська обл., 80100

Електрослюсар підземний. Електрозварник ручного зварювання

Код ІаДК: 7241 7212

Термін навчання: 3 роки 5 місяців

Ліцензійний обсяг прийому: 30 здобувачів освіти

Вступні випробування: співбесіда

Що отримує випускник: Диплом кваліфікованого робітника; Свідоцтво про здобуття повної заг. сер. освіти

Форма навчання: денна

Гуртожиток: надається іногороднім

Електрослюсар підземний

 

Електрослюсар підземний – шахтарська професія, ключова фігура в підтримці працездатності шахти.

Трудовий процес електрослюсаря підземного включає складний моніторинг виробничого процесу, аналіз аварійних ситуацій, пов‘язаних з поломками різного обладнання, яке розміщується на значній відстані, швидку ліквідацію поломок, дотримання планів профілактичних ремонтів апаратури і механізмів.

Шахта обладнана безліччю машин і механізмів, контрольно-вимірювальними приладами, пристроями, і вони вимагають систематичного обслуговування, поточного або аварійного ремонту. Тому найбільш розповсюдженою шахтарською професією є «Електрослюсар підземний». Зараз на високомеханізованих і автоматизованих шахтах майже 20% численності всіх працюючих складають електрослюсарі. Тому що навіть найретельнішим чином виготовлена машина, що володіє високою надійністю, має потребу в технічному обслуговуванні і ремонті, основний обсяг якого виконують електрослюсарі.

Професія шахтаря складна й одноманітна, вона потребує міцного фізичного здоров’я. Категорично не підходить людям, що бояться закритого простору і мають проблеми з легенями.

Щоб залучити робітників до цієї нелегкої праці, їм пропонують підвищену оплату й різні соціальні пільги, а також ранній вихід на пенсію. Ця робота – для мужніх представників сильної статі.

На сьогодні професію шахтаря складно назвати перспективною. Якщо шахтар має риси лідера і це помітили, може стати керівником бригади, піднятися адміністративними сходами.

 

Електрозварника ручного зварювання 

 

Професія електрозварника ручного зварювання належить до найбільш розповсюджених і масових. Без цих спеціалістів не обходиться виробництво і ремонт автомобілів, кораблів, літаків, мостів, трубопроводів та інших конструкцій.

Для виконання зварювальних робіт необхідне спеціальне обладнання. Для ручного дугового зварювання використовуються трансформатори, випрямлячі, перетворювачі, агрегати з різними технічними характеристиками. Робоче місце зварника може бути стаціонарне або пересувне. Робота електрозварника ручного зварювання  відноситься до професій з підвищеною небезпекою – тому наявність заземлення, вентиляції, індивідуальних засобів захисту, тощо є обов’язковими вимогами охорони праці.

На уроках виробничого навчання під керівництвом досвідчених та висококваліфікованих майстрів виробничого навчання учні вивчають:

  • будову складної електрозварювальної апаратури;
  • особливості зварювання та дугового різання на постійному і змінному струмі;
  • технологію зварювання виробів в камерах з атмосферою, яка контролюється;
  • основні закони електротехніки в межах роботи, яку виконують;
  • способи випробування зварних швів, види дефектів в зварних швах і методи їх запобігання;
  • принцип підбирання режиму зварювання за приладами;
  • марки і типи електродів;
  • механічні властивості металів, які зварюють.

Успішно працювати електрозварником ручного зварювання може не кожен. Ця професія вимагає, щоб робітник мав гарне здоров‘я, а саме, добру зорово-рухову, короткочасну та оперативну пам‘ять, зосередження та стійкість уваги, просторову уяву, практичне мислення.

Заробіток працівника залежить від обсягів виконаних робіт, кваліфікаційного розряду та спеціалізації підприємства, де він працює. В сучасних умовах потреба в робітниках, які мають професію електрозварник ручного зварювання, постійна і має тенденцію до зростання. Ризик безробіття у зварників мінімальний і пов‘язаний, в першу чергу, з недостатньою кваліфікацією та досвідом роботи.

 

fb-share-icon