Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування. Електрозварник ручного зварювання.
Код ІаДК:
Термін навчання:
Ліцензійний обсяг прийому: 30
Вступні випробування: співбесіда
Що отримує випускник: Диплом кваліфікованого робітника; Свідоцтво про здобуття повної заг. сер. освіти
Форма навчання: денна
Гуртожиток: надається іногороднім
Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування
Електрична енергія йшла «пліч о пліч» з людиною впродовж століть. Її ефективне, безпечне використання – заслуга кваліфікованих фахівців-електриків. Професія електрика з’явилася в кінці позаминулого століття. Тоді про принципи роботи установок було відомо дуже мало, та й як користуватись електрикою ніхто не знав. Тому, встановлюючи обладнання в будинках аристократів, електрики виконували роль і професійних консультантів.
Сьогодні коло обов’язків електрослюсаря розширилося, а завдання, що потребують виконання, ускладнилися. Якщо раніше знань примітивних схем та пристроїв було достатньо, то сьогодні передові технології вимагають постійного вдосконалення і нових знань. Роботу сучасного електрослюсаря-ремонтника порівнюють з роботою лікаря.
Електрослюсар (черговий) та з ремонту устаткування – це робітник, який виконує роботи по технічному обслуговуванню та ремонту електричної та механічної частини машин, обладнання підстанцій, мереж електропередач, засобів зв’язку, сигналізації та освітлення, що застосовуються у шахтах, рудниках та кар’єрах.
В процесі навчання учні здобувають вміння:
- виконувати монтаж, демонтаж, ремонт, випробування і технічне обслуговування механічної та електричної частини простих машин, вузлів і механізмів, засобів сигналізації та освітлення, розподільних, абонентських кабельних і телефонних мереж, заземлення;
- проводити ремонт та монтаж повітряних ліній електропередач, установок грозозахисту;
- пересування опор ліній електропередачі, монтаж і демонтаж пересувних ліній електропередач;
- замінювати і підключати контрольно-вимірювальні прилади: манометри, вольтметри, амперметри;
- здійснювати замір сили струму, напруги у ланцюгах змінного і постійного струму низької напруги;
- облаштування заземлювальних контурів;
- вулканізацію гнучких кабелів;
- виконувати електрозварювальні роботи під час ремонту та виготовлення загороджень, кожухів для машин і механізмів;
- фарбувати обладнання, наносити написи;
- змащувати обслуговуване обладнання;
- відбирати проби масла та його замінювати;
- проводити заряджання акумуляторних батарей, доливання та заміну електроліту;
- навішування сигнальних пристроїв, зміну електроламп, електричних патронів;
- робити огляд та ремонт електротехнічного обладнання неавтоматизованих лампових, лазень, навантажувальних пристроїв лісового складу, поверхневих майстерень;
- розбирати, збирати, промивати, випробувати, змащувати, приймати, видавати, здійснювати профілактичний ремонт пневматичного інструменту;
- виконувати такелажні та стропильні роботи;
- робити розмітку поверхонь, ремонт нарізних, шпонкових та заклепкових з’єднань, пасових і ланцюгових передач.
Професія електрослюсаря надто важлива. Від майстрів цієї справи залежить безпека, ефективність роботи всіх виробництв, приватних компаній, офісів, житлових об’єктів.
Електрозварника ручного зварювання
Професія електрозварника ручного зварювання належить до найбільш розповсюджених і масових. Без цих спеціалістів не обходиться виробництво і ремонт автомобілів, кораблів, літаків, мостів, трубопроводів та інших конструкцій.
Для виконання зварювальних робіт необхідне спеціальне обладнання. Для ручного дугового зварювання використовуються трансформатори, випрямлячі, перетворювачі, агрегати з різними технічними характеристиками. Робоче місце зварника може бути стаціонарне або пересувне. Робота електрозварника ручного зварювання відноситься до професій з підвищеною небезпекою – тому наявність заземлення, вентиляції, індивідуальних засобів захисту, тощо є обов’язковими вимогами охорони праці.
На уроках виробничого навчання під керівництвом досвідчених та висококваліфікованих майстрів виробничого навчання учні вивчають:
- будову складної електрозварювальної апаратури;
- особливості зварювання та дугового різання на постійному і змінному струмі;
- технологію зварювання виробів в камерах з атмосферою, яка контролюється;
- основні закони електротехніки в межах роботи, яку виконують;
- способи випробування зварних швів, види дефектів в зварних швах і методи їх запобігання;
- принцип підбирання режиму зварювання за приладами;
- марки і типи електродів;
- механічні властивості металів, які зварюють.
Успішно працювати електрозварником ручного зварювання може не кожен. Ця професія вимагає, щоб робітник мав гарне здоров‘я, а саме, добру зорово-рухову, короткочасну та оперативну пам‘ять, зосередження та стійкість уваги, просторову уяву, практичне мислення.
Заробіток працівника залежить від обсягів виконаних робіт, кваліфікаційного розряду та спеціалізації підприємства, де він працює. В сучасних умовах потреба в робітниках, які мають професію електрозварник ручного зварювання, постійна і має тенденцію до зростання. Ризик безробіття у зварників мінімальний і пов‘язаний, в першу чергу, з недостатньою кваліфікацією та досвідом роботи.