Червоноградський професійний гірничо-будівельний ліцей

Адреса

вул. В. Стуса, 15, м. Червоноград, Львівська обл., 80100

10 квітня на базі ДПТНЗ «Червоноградський професійний гірничо-будівельний ліцей» розпочав роботу навчально-практичний центр «Відновлювальної енергетики».

НПЦ відновлювальної енергетики – перший, який відкрили за підтримки GIZ.

У центрі є лабораторія, майстерня, методичний кабінет, роздягальня, відпочинкова зона. НПЦ обладнаний гібридною сонячною електростанцією потужністю 15 кВт, що дає можливість центру бути повністю автономним, а також тепловим насосом типу повітря-вода, який забезпечує теплом в зимовий період та служить для охолодження в теплу пору.

Окрім цього, тут є лабораторні стенди для опанування навичок з електромонтажу та монтажу гібридної сонячної електростанції, верстаки для слюсарних робіт та монтажні столи для електромонтажних, лабораторна станція в комплексі: сонячний колектор, гібридна СЕС 3кВт і геотермальний тепловий насос, інтерактивне обладнання для навчання.

У НПЦ «Відновлювальної енергетики» навчатимуть монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики, монтажу опорних частин, кріплень систем відновлювальної енергетики, монтажу обладнання систем відновлювальної енергетики, налагодженню, перевірки та запуску систем відновлювальної енергетики, обслуговуванню та ремонту систем відновлювальної енергетики.

НПЦ створили для навчання здобувачів освіти за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок», на сьогодні саме за цією професією навчається 51 здобувач освіти. А одночасно в центрі матимуть змогу навчатися 60 студентів.

У майбутньому потенціал НПЦ «Відновлювальної енергетики» хочуть розширити. Зокрема, модернізувати лабораторію загальної електротехніки, встановити додаткові СЕС для забезпечення енергетичної незалежності навчального закладу. Також планують запровадити нову ліцензію «Майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики».