Слюсар-ремонтник. Електрогазозварник
Код ІаДК: 7133 7212
Термін навчання: 2 роки 10 місяців
Ліцензійний обсяг прийому: 30 здобувачів освіти
Вступні випробування: співбесіда
Що отримує випускник: Диплом кваліфікованого робітника; Свідоцтво про здобуття повної заг. сер. освіти
Форма навчання: денна
Гуртожиток: надається іногороднім
Слюсар-ремонтник
Професія слюсаря-ремонтника дуже поширена та необхідна для будь-яких видів і етапів виробництва, де є техніка, механізми, прилади, агрегати.
Кожна машина, верстат, агрегат являють собою складну технічну систему, що складається з безлічі взаємозалежних між собою деталей і вузлів. Але кожна, навіть найдосконаліша машина під впливом робочих навантажень і навколишнього середовища згодом виходить із ладу й вимагає ремонту. Для виконання ремонту устаткування, для попередження неполадок на підприємстві створюються спеціальні служби, укомплектовані кваліфікованими слюсарями-ремонтниками. Це кваліфіковані робітники, які обслуговують техніку на підприємствах або вдома, регулюють, виконують поточний і терміновий ремонти, проводять профілактичні заходи.
Слюсар-ремонтник – робітник, що обслуговує техніку на виробництві та в побуті, регулює, виконує поточний і терміновий ремонти, проводить профілактичні заходи. Ремонтнику необхідно добре розбиратися в тих механізмах, з якими він працює, знати логіку їхнього функціонування і властивості матеріалів, з яких вони виготовлені. Слюсар-ремонтник відновлює первісний технічний стан промислового обладнання, забезпечує його безперебійну роботу, здійснює повсякденний технічний нагляд, а в необхідних випадках проводить поточний та капітальні ремонти.
Навчальний процес відбувається в спеціальних кабінетах, обладнаних майстернях де учні вивчають:
- будову устаткування, агрегатів і машин;
- правила регулювання машин;
- способи усування дефектів в процесі ремонту, складання та випробування устаткування, агрегатів і машин;
- будову, призначення і правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту;
- конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв;
- способи розмічання та оброблення нескладних різних деталей;
- систему допусків і посадок, квалітетів і параметрів шорсткості;
- властивості кислототривких і інших сплавів;
- основні положення планово-запобіжного ремонту устаткування;
- основні відомості з читання креслень, електротехніки з основами промислової електроніки.
Праця слюсаря-ремонтника потрібна в багатьох галузях господарства: на машинобудівних підприємствах, в будівельних організаціях, в сільському господарстві, на підприємствах і організаціях сфери побутового обслуговування тощо.
Професія престижна і має високу затребуваність на ринку праці, як в державному секторі економіки, так і в приватному секторі. Молодим фахівцям, що тільки здобули професійно-технічну освіту, роботу довго шукати не доведеться – вона знаходить їх сама.
Електрогазозварник
Електрогазозварник – професія відповідальна, майже віртуозна, від якості роботи залежить багато чого: довговічність та стійкість будівельних конструкцій, робота і термін служби різної техніки.
Варто лише поглянути, скільки довкола нас зварених з металу виробів, щоб зрозуміти, яке значення мають електрогазозварники для суспільства. Металоконструкції зварюються найчастіше саме зваркою електродуги або газовою. Це одна з найбільш шанованих технічних спеціальностей.
Електрогазозварник з’єднує (зварює) елементи металоконструкцій, трубопроводи, деталі машин і механізмів за допомогою зварювального апарата. Збирає заготовки (вузли) конструкцій, здійснює їхнє транспортування в межах робочого місця, налагоджує зварювальне устаткування, встановлює необхідний режим зварювання, здійснює зоровий контроль швів. Запобігає виникненню напруги і деформацій у виробі. У процесі роботи виконує поступальні і коливальні переміщення електроду, регулює температуру, довжину дуги і процес утворення шва.
Зварювальні роботи застосовуються в багатьох галузях промисловості. Зварювальники працюють на будівельних майданчиках, створюючи конструкції та системи різних комунікацій, в промисловості, де застосовують свій досвід і навички, в машинобудуванні, суднобудуванні, автомобілебудуванні і в інших областях, таких як енергетика, нафтопереробна промисловість, сільське господарство. Важко назвати такий сегмент виробництва, де б не застосовувалася праця зварника, його чекають на виробництві, в авторемонтних майстернях, будівельних компаніях, організаціях із забезпечення та ремонту засобів комунікації, тощо.
Зварювальні роботи потрібні практично на будь-якому виробництві, а молодих майстрів дуже мало. Тому зарплати у зварювальників високі.
Слюсарів-ремонтників, елктрогазозварників без досвіду охоче приймають в житлово-комунальні господарства, в приватні організації сфери обслуговування. З набуттям досвіду, їм доручаються відповідальніші справи і роботи в промисловості, на будівництвах. Відповідно, збільшується зарплата.