Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Електрогазозварник

Код ІаДК: 7231 7212

Термін навчання: 2роки 10місяців

Ліцензійний обсяг прийому: 30 здобувачів освіти

Вступні випробування: співбесіда

Що отримує випускник: Диплом кваліфікованого робітника; Свідоцтво про здобуття повної заг. сер. освіти

Форма навчання: денна

Гуртожиток: надається іногороднім

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

 

На сьогоднішній день величезне число транспортних засобів буквально заполонило вулиці нашої країни.  Щоб цей величезний автопарк постійно міг знаходитися в справному стані, необхідна постійна  діагностика несправностей і ремонту транспортних засобів. Щоб транспортний засіб запрацював, його потрібно зібрати, налагодити, від­регулювати і випробувати, у процесі експлуатації — обслуговувати і ремонтувати. Все це — справа слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів. Чим складніша машина, тим вища кваліфікація слюсаря, і якими б не були досконалими інстру­менти, завжди буде потрібна людина із вправними руками. Тому потреба у спеціалістах з ремонту транспортних колісних засобів в буде постійною і, оволодівши цією професією, можна легко працевлаштуватися на різних автопідприємствах, фірмах автосервісу, автокомбінатах, автопарках, навіть відкрити свою справу.

Встановивши причини неполадок, слюсар розбирає несправні агрегати і вузли, замінює окремі деталі, знову проводить їх збирання і закріплює на своїх місцях, змащує частини, що труться, укладає лінії бортової комунікації. Робота закінчується оформленням необхідної здавальної документації.

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобівце робітник, який здійснює всі види ремонту і технічного  обслуговування автомобільного  транспорту.

Боротьба за продовження життя автомобілів, утримання їх у належному технічному стані, безпека роботи водіїв, надійність експлуатації — у всьому цьому велика роль належить слюсарю з ремонту колісних транспортних засобів.

Навчаючись в нашому ліцеї, учні з професії майбутній слюсар з ремонту  колісних транспортних засобів  набуває фахових знань, умінь і навичок, готуються застосовувати їх у своїй подальшій професійній діяльності.

Під час проходження виробничої практики на автотранспортних підприємствах, приватних підприємствах автосервісу учні вдосконалюють свою професійну майстерність, набувають нових знань та навичок.

Потреба у спеціалістах з ремонту автомобілів буде постійною і, оволодівши цією професією, можна легко працевлаштуватися на різних автопідприємствах, фірмах автосервісу, автокомбінатах, автопарках «шляхових допомогах», навіть відкрити свою справу. Професія слюсаря з ремонту  колісних транспортних засобів  вважається престижною. У майбутньому вона збережеться, але в ній відбудуться суттєві зміни, деякі операції зникнуть, ручна праця зведеться до мінімуму і процес в цілому буде автоматизований. Та якими б не були досконалими інструменти, завжди буде потрібна людина з вправними руками.

 

Електрогазозварник

 

Електрогазозварник – професія відповідальна, майже віртуозна, від якості роботи залежить багато чого: довговічність та стійкість будівельних конструкцій, робота і термін служби різної техніки.

Варто лише поглянути, скільки довкола нас зварених з металу виробів, щоб зрозуміти, яке значення мають електрогазозварники для суспільства. Металоконструкції зварюються найчастіше саме зваркою електродуги або газовою. Це одна з найбільш шанованих технічних спеціальностей.

Електрогазозварник з’єднує (зварює) елементи металоконструкцій, трубопроводи, деталі машин і механізмів за допомогою зварювального апарата. Збирає заготовки (вузли) конструкцій, здійснює їхнє транспортування в межах робочого місця, налагоджує зварювальне устаткування, встановлює необхідний режим зварювання, здійснює зоровий контроль швів. Запобігає виникненню напруги і деформацій у виробі. У процесі роботи виконує поступальні і коливальні переміщення електроду, регулює температуру, довжину дуги і процес утворення шва.

Зварювальні роботи застосовуються в багатьох галузях промисловості. Зварювальники працюють на будівельних майданчиках, створюючи конструкції та системи різних комунікацій, в промисловості, де застосовують свій досвід і навички, в машинобудуванні, суднобудуванні, автомобілебудуванні і в інших областях, таких як енергетика, нафтопереробна промисловість, сільське господарство. Важко назвати такий сегмент виробництва, де б не застосовувалася праця зварника, його чекають на виробництві, в авторемонтних майстернях, будівельних компаніях, організаціях із забезпечення та ремонту засобів комунікації, тощо.

Зварювальні роботи потрібні практично на будь-якому виробництві, а молодих майстрів дуже мало. Тому зарплати у зварювальників високі.