Столяр будівельний. Паркетник

Код ІаДК: 7124 7132

Термін навчання: 2 роки 10 місяців

Ліцензійний обсяг прийому: 30 здобувачів освіти

Вступні випробування: співбесіда

Що отримує випускник: Диплом кваліфікованого робітника; Свідоцтво про здобуття повної заг. сер. освіти

Форма навчання: денна

Гуртожиток: надається іногороднім

Столяр будівельний

Жодне будівництво не може обійтись без столяра. Від його уміння, професійних навиків, естетичного смаку залежить вигляд будинку чи приміщення. Столяр – багатопрофільна професія. Він виготовляє меблі (м’яку, корпусну, офісну), бере участь у будівництві: виготовленні і монтажі дверей і вікон, меблів, що вбудовуються, монтажі перегородок, врізанні замків, ручок, облицюванні стін дерев’яними панелями, а також виготовленні будь-яких виробів з дерева: бігових лиж, вішалок, карнизів і ін. Предметом праці столяра є деревина — обробка, виготовленням виробів з неї та при необхідності їх монтаж на будівельних об’єктах.

У столярній справі приховані величезні можливості для винахідництва.

Досвідчений столяр може виконувати роботу скляра; при виготовленні меблів працюють столяри-мебльовики; ремонт та виготовлення високохудожніх виробів із дерева виконують червонодеревники та реставратори. У столярній справі приховані величезні можливості для винахідництва, це багатопрофільна професія.

В процесі навчання майбутній столяр вивчає як здійснювати всі види обробки деревини:

 • пиляння, стругання, довбання, свердління;
  • розмічає та розкроює пиломатеріали;
  • вирізує заготовки;
  • оздоблює, ґрунтує, шпаклює, шліфує;
  • збирає і монтує столярні вироби;
  • здійснює лакування.

З поширенням індивідуального житлового будівництва зріс попит на оригінальні високоякісні столярні вироби і праця столяра стала більш творчою та відповідальною.

Зважаючи на те, що серед всіх матеріалів, які використовуються у будівництві і промисловості, дерево є найпопулярнішим, необхідність у професії столяр актуальною та затребуваною на ринку праці.

 

Паркетник

 

Паркетник — це робітник, який працює  в житлових будинках та будівлях громадського призначення.

Він укладає основу, на яку згодом буде настелено паркет; підбирає паркетні щити або клепки за розмірами, кольором і сортом дерева; готує основу до настилання, тобто виконує нанесення на неї спеціального клею; укладає на підготовлену основу або прибиває до неї клепки чи паркетні щити; циклює та натирає готову підлогу лаком.

Сучасний паркетник, озброєний електрифікованим та механічним інструментом, мастиками, що сприяють швидкому та якісному укладанню паркету, застосовує новітні технології укладання паркетних щитів та паркетної дошки. Разом з тим сучасна робота висококваліфікованого паркетника все більше наповнюється елементами або повним комплексом настелення чи реставрації унікальних художніх паркетних підлог, що вимагають високої професійної підготовки.

«Столяр будівельний. Паркетник» —  одна з небагатьох професій, яка завжди актуальна і затребувана на ринку праці.